Зимовий Писаний Камінь
Буковецький перевал знаходиться на трасі Р-24 поміж Косовом та Верховиною. Щоб туди дістатися, наприклад, з Івано-Франківська потрібно поїхати або на Косів через Коломию та Яблунів, а з Косова в сторону Верховини до Буковецького перевалу, або ж з Івано-Франківська на Верховину через Яремче та Ворохту, а вже з Верховини в сторону Косова до Буківця. На Буковецькому перевалі стартують одразу 2 маршрути: на Ігрець (попри церкву) і на Писаний Камінь (в протилежному напрямку).
Маршрут
Виходимо з автобуса, вдягаємо бахіли і вперед. Ідемо вгору, зліва залишається цвинтар, а далі головне не провтикати поворот вправо-вверх! Зорієнтуватися можна по горі Копілаш – нам туди.
Для одноденного походу взимку на Писаний Камінь я мав таке спорядження:
- Трекінгові черевики.
- Бахіли (взимку обов’язково!)
- Термобілизна (верх-низ)
- Штани, Куртка (не дуже теплі)
- Фліска
- Пуховка (в рюкзаку, дуже помічна річ на стоянках)
- Шапка-баф, + ще 1 баф в рюкзаку
- Рукавиці флісові + Рукавиці верхонки (в рюкзаку)
- Трекінгові палиці
- Снігоступи. Тут трохи зупинюся. Минулого року ми з друзями на початку лютого так і не змогли дійти до Писаного Каменя через неймовірну кількість снігу. Тому я придбав собі снігоступи і жодного разу ще про це не пожалів. Зимою в Карпатах це річ з категорії маст хев.
- Окуляри
- Рюкзак 40 літрів.
- Термос з чаєм.
- Міні аптечка
- Запальничка, ліхтарик
- Смартфон з навігатором + павербанк
- Фотоапарат з 2 батарейками (на морозі батарейки можуть швидко сісти, тому варто мати запас)
- Легкий штатив
- Мінімальна перекуска.
Влітку звичайно кількість спорядження можна скоротити вдвічі, але взимку слід добре продумувати список того, що у вас за спиною.
Олександр Бондаренко, співзасновник проекту Капітан Дземброня