Писаний Камінь та Сокільський
Пішохідний маршрут: с. Буковець — г. Писаний Камінь — хр. Сокільський — с. Тюдів. Загальна протяжність — 25 км. Висота виходу — 810 м. Найвища точка маршруту — 1221 м.
Рейсовим автобусом з м.Косів чи Верховина можна виїхати на Буківецький перевал. Прямо з автобусної зупинки на перевалі починаємо підйом ґрунтовою дорогою у східному напрямку. Через 4 км підйому, на якому чергуються стрімкіші та пологіші ділянки, виходимо до лісу на привершинній частині Копилаша. Там стежка заходить у ліс. Саме вона є найкоротшою для виходу на вершину Писаний Камінь. Однак можна піднятися і на найвищу точку вершини (1155 м), де розкинулась досить простора полонина з гарними краєвидами у південному напрямку.
Обминувши Копилаш, продовжуємо маршрут дорогою майже у південно-східному напрямку. Після сідловини траверсуємо з півночі лісом ще одну вершину, а ще далі — схили самого Писаного Каменя.
Вершина гори Писаний Камінь вкрита смерековим лісом, від вершини до каменів — скель відходить кам’яниста стежка, яка впирається у величезні камені. Писаний Камінь цікавий в плані як історичному, так і в геологічному – виходи складчастих структур на земну поверхню дають уявлення про будову Землі та процеси, що відбуваються в її надрах. Сама скеля – це величезні брили пісковику, які починаються з північного заходу, і тягнуться ланцюгом (біля 80м.) на південний схід, виростаючи у масивні моноліти, висотою до 20м. Під дією сонця, вітру і дощу камені тріскаються, утворюються щілини, заглибини, ями. Камінь створює враження величезного поїзда, «вагони» якого схилені набік. Із заходу камені залягають полого, тут сухо, зі сходу cтежка нас виводить до обжитого обійстя на схилі. Там поблизу дороги є джерело. Пройшовши від джерела ще 100-150 м повертаємо різко вправо і виходимо до скель Писаного Каменя (1221 м). Загальна відстань від перевалу до скель 7,6 км.
Ознайомившись із скелями, повертаємось до джерела і полониною спускаємось вздовж дороги вниз поки не вийдемо на стежку, що траверсує схил. Повертаємо нею різко ліворуч у західному напрямку. Пройшовши траверсом понад 2 км, виходимо на сідловину відрогу. Повертаємо його гребенем у північному напрямку. Пройшовши 2,5 км на схил вершини (981 м), повертаємо у сідловину в східному напрямку. Далі відрогом піднімаємося у північному напрямку і виходимо ним на хребет Плоский.
3 Плоского, відрогом (абсолютна висота 764 м) виходимо на хребет Черлений. Перейшовши наПамятник Шевченкові його північний схил, опускаємося до присілку Яворова, що має назву Вичинка і розміщений на вододілі Рибниці і Черемоша. Сільською дорогою, а далі стежкою уверх виходимо на хребет Сокільський, поблизу вершини — 937 м. По Сокільському йдемо дорогою у південно-східному напрямку. На шляху зустрічаємо багато мальовничих скелястих виступів.
У крайній частині хребта виходимо у південному напрямку до гори Когутова (771 м). Із сідловини перед нею спускаємося до струмка і у південно-східному напрямку попри нього виходимо до автодороги вздовж Черемошу. На шляху зустрінемо водоспад Сикавка, а далі вздовж автодороги у північному напрямку пройдемо повз Сокільську скелю з пам’ятником Тарасу Шевченку та потрапимо у село Тюдів.
Фотографії
- Похід на Писаний Камінь
- Писаний камінь (gps-трек)
- Писаний Камінь (відео)
- Велотріп на Писаний Камінь.
- Панорама «Писаний Камінь».
6 коментарів на “Писаний Камінь та Сокільський”
-
Pingback: Яворів багатогранний | Яворів мистецький і туристичний
-
Pingback: Пам’ятники Великому Кобзарю Шевченко на Сокільській скалі | Гуцули і Гуцульщина
-
Pingback: І зелена полонина, і овечки білі… | Яворів мистецький і туристичний
-
Pingback: Україна у нас одна! | Яворів мистецький і туристичний
-
Pingback: Похід на Сокільський (gps-треки) | МапаКосів
-
Pingback: Сироварня під Писаним Каменем (gps-трек) | МапаКосів