Для дівчиськ

Доволі часто мені доводиться пакувати рюкзаки і для себе, і для чоловіка (він працює добами). Тому різниця у вмісті для мене очевидна не з розповідей. І справа не в тім, що йому підкидаю щось важче, а собі залишаю поменше. А в тому, що розумію, що якщо Ви збираєтеся в гори вперше, то хлопець, навіть з гарним досвідом походів, не завжди зможе правильно порадити Вам, що взяти. Бо вони, чоловіки, таки з іншого тіста випечені.

P1120893-1Раніше я вже розповідала, як збиратися в похід, що особливого в тих зборах взимку. Зараз хочу поговорити про те, що особливого потрібно в горах нам, дівчатам.

Знаєте яке питання найчастіше після прививки задають чоловіки? “А вживати можна?” А жінок що хвилює? “А мити-мочити те місце можна?” О!

Мило! Його потрібно взяти! Малоймовірно, що ваші досвідчені товариші-чоловіки візьмуть мило. Хто-зна чому… “Та скільки там того походу? До двох см – не бруд, а після 2-х – саме відвалюється.” І т.д.

Маленький шматочок, як в готелях дають – саме те.

Крем універсальний, сильно масний. Люблю нівею, в бляшаночці продаеться, маленькій такій. Він дуже масний і ніколи не пече, навіть вкрай обвітрені губи і під носом після шмарок (рідкі соплі, як вода, течуть у всіх на холоді! крем потрібен в кишені!)

Скляні, пластмасові баночки, різні там денні без жирного блиску і розводів – ЗАЙВЕ! Тільки тюбік або бляшаночка і тільки супер-пупер жирний – від обвітрення до, під час і після вітру.

Помада. Гігієнічна. Не потрібна, якщо є крем, описаний вище. Але краще хай валяється в кишені, ніж її не буде. Інша помада – буде виглядати, як мінімум, дивно. Ми в горах всі щасливі, а це означає – неймовірно гарні і без будь-якої декоративної косметики.

Гребінець, щіточка для волосся. Необхідна річ, як не крути. З другого дня носіння шапки чи спання у шапці, волосся, не зважаючи на скуйовдженність, стане масне. Прикро, але вирішення проблеми – не шампунь, а знову шапка (баф, бандана), хвостик, косичка. Головне пам’ятати – ми щасливі, а отже… найчарівніші!

Одяг. Приталені кофточки-курточки і штанці в обтяжку – красиво, але не завше практично. Курточку потрібно таку, щоб під неї пухову жилеточку мож було підодіти. І вітровочні штанці такі, щоб на штормові штани легко налазили і злазили. І, Боже борони, взяти під штани колготи! Тільки рейтузи, легенси, як хочете називайте, але, щоб не суцільно, а шкарпетки окремо. Це дуже важливо – шкарпетки легко можна первдягнути будь-коли. А уявіть собі перевдягнути колготки на холоді…

Взагалі, шкарпеток люблю брати багато. Щоб чистенькі вдягати при кожній нагоді, і щоб тепло було…

А от ніжки помити може виявитися цілою проблемою. І із-за того, що холодно і просто не хочеться і втомлено, і із-за того, що вода далеко і холоднюща, або її просто мало… Якщо нема морозу, то питання вирішується вологими серветками, запросто. Вони продаються великі такі, як для немовлят. Але якщо це зима – замерзнуть в лід неодмінно.

Ох ці помивки… Ще не було такого, щоб відмовили ввечері зігріти кружечку води. Головне, щоб ще хотілося йти митися. Уявіть собі, буває і таке, що хочеться тільки в теплий спальник і більше нічого, навіть їсти вже не хочеться… Так от, повірте, кружечки теплої води вам для помивки особливої частини тіла вистачить. От тільки полотенечко б маленьке не забути, не те, що для обличчя. Як варінт, у нас є ті вологі серветки, якими ноги протирали. Головне, щоб без спирту були…

Перевдягнутися в чисті трусики –  це практично так само складно, як в колготки. Тому щоденні прокладки повинні валятися в кожній кишені разом з шматком туалетного паперу. Дуже практично. І певний компроміс з відчуттям свіжості гарантовано.

Взимку ця процедура ще простіша, якщо є сніг. Швиденько тільки! Ні, простуджуються не від цього, а від холодних ніг і сидіння без сідушки!

А ще є ймовірність, що може виникнути збій у циклі. Ну, бо навантаження, бо стрес для організму. Пару штук тампаксів в косметичці не завадять.

Так, пам’ятаємо, ми щасливі і тому гарні. Не відмовляйтеся спати в палатці посередині. Ну і що що хроплять? Думаете, в сусідньому наметі їх буде менше чути? А зато тепло…

Що іще? А, манікюрні ножички і пилочка. Перший ніготь, як правило, ламається ще вдома, коли пакуєш рюкзак. Якщо цей натяк не сподвиг вас обрубати ту розкіш під корінь вже вдома, ножички і пилочка мусить бути з собою обов’язково.

До речі, не засмучуйтеся негативу французького манікюру вже в перший день. То нормально, ми ж щасливі! Можна, звісно, підготуватися і нафарбувати стійким червоним лаком нігті, щоб видно не було. Але самий надійний спосіб – в пень, ще вдома!

Власне, це майже все. Звісно, при більш тривалих мандрівках, ніж на вихідні, є свої нюанси. Але до того часу у вас вже буде достатньо власно досвіду і розуміння і ви не понесете цілий бутль шампуню, а просто купите дві пачечки того одноразового ))

Гарних мандрівок! Будьте завжди щасливі!


Один коментар до “Для дівчиськ”

  1. Mariia Zhdanova

    Ну таке, кожному своэ нести, як то кажуть, як бувало береш зi собою фотоапарат з об’эктивами, акумуляторами, i то всьо дотягуэ до п’этки кг, при тому, що в похiдному рюкзаку рахунок йде на грами, не кг, то пара тюбикiв туди-сюди ролi не грають))

    Эдине, що. Якi рейтузи i легiнси? 21 столiття на дворi. Тiльки термобiлизна. Тим бiльше, що зараз вона не коштуэ як лiтак. I йо, приталену флiсову кофту на змiйцi – мастхев. Навiть лiтра чаю з iмбирем не зiгрiэ як та флiска поверх термофутболки зверху. I ще, нюанс. Завдяки тому, що термобiлизна гарно регулюэ теплообмiн i прочээ, навiть на 5 день походу вiд тебе не пахне як вiд симпаичноi самички кабана. А це в походi, як не гни – рiч нормальна:) Щодо волосся – як не вмоготу, э одноразовi сухi шампунi. Ваги не маэ, але голову посипав, розчесав i ти красава:) Ну i йо, не жлобитися на спальник, це без варiантiв:)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Піші та велопрогулянки, походи та веломаршрути Карпатами – Косів, Косівський та Верховинський райони – для вас та ваших друзів чи гостей з інших міст!

RSS Нове на туристичному форумі

Туристичний відеоканал