10 помилок про туризм

1. «Ночувати в наметі холодно, сиро і некомфортно»

Насправді: в хорошому наметі завжди сухо, а в хорошому спальнику завжди тепло. І це не обов’язково повинні бути дуже дорогі речі. Цілком підійде спорядження із середнього цінового діапазону. Поєднання гарного намету, спальника і килимка забезпечить вам комфортну ночівлю.

2. «Багаття розвести важко»

Насправді: коли як. Після дощу дійсно важко. Тоді вас виручить таблетка сухого спирту. При бажанні можете взяти його достатню кількість і користуватися завжди, і в гарну погоду в тому числі.

3. «Непроста справа — готувати їжу на багатті»

Насправді: якщо лінь готувати повноцінну вечерю (сніданок), не найгіршим варіантом можуть стати каші, супи, вермішелі швидкого приготування. Кип’ятіть воду і висипайте туди пакетик.

4. «На природі важко стежити за гігієною і підтримувати чистоту»

Насправді: туристи зазвичай ночують біля води (яку, до речі, можна підігріти, а для миття ніг зійде і холодна). Надзвичайно зручні вологі серветки, якими можна обтиратися з голови до ніг. Тарілку можна помити навіть без води — спочатку (відразу після їжі, поки її залишки не засохли) ретельно протираємо туалетним папером, а потім вологою серветкою. Влітку досить покласти воду в пластиковій пляшці на сонці, і через кілька годин вона буде гаряча. Беремо шампунь (наприклад, в пакетиках) і миємо голову.

5. «Рюкзак дуже важкий»

Насправді: не такий вже важкий, якщо правильно підібрати спорядження. Порахуємо: сам рюкзак — 2 кг, спальник — 1,5 кг, килимок — близько 600 г, намет — 2-4 кг, штормовка — 500-600 г, запасний светр — 300-400 г, посуд — близько 0,5 кг, їжа — 0,5-1 кг на день залежно від вашої ненажерливості. Отже: 10-12 кг, якщо йдете на 2-3 дні. Це небагато. Таку ж або навіть більшу вагу ми часто несемо додому з магазину, але не в рюкзаку, а в сумках та пакетах, що набагато менш зручніше.

6. «У поході дуже багато ходиш і сильно втомлюєшся»

Насправді: все залежить від керівника. Знайдіть хорошого або станьте керівником самі. Вивчіть місцевість, заплануйте на кожен день перехід не більше 10-15 км (або ще менше, якщо напружуватися зовсім не хочеться). Періодично влаштовуйте днювання — дні, коли ви стоїте на одному місці табором і нікуди не йдете.

7. «Спорядження дорого коштує»

Насправді: збираючись у похід в перший раз, простіше всього попросити спорядження у знайомих. Вже пізніше, маючи певний досвід, ви купите собі своє власне.

8. «У мене немає грошей, щоб піти в похід»

Насправді: головне — мати спорядження (своє або позичене) і гроші на транспорт. Але якщо ви не збираєтеся в похід на інший кінець земної кулі, а відправляєтеся в найближчий ліс, то витрати на транспорт будуть копійчаними. А багато безгрошових мандрівників перетинають всю країну автостопом (тобто на попутних машинах). Витрати на їжу не зроблять дірки в бюджеті: адже вам в будь-якому випадку потрібно їсти (і купувати їжу), незалежно від того, підете ви в похід чи ні. Можливо, у поході ви навіть заощадите, харчуючись без надмірностей, оскільки в лісі не продають пиво або морозиво.

9. «Як же я зможу без електрики?»

Насправді: чудово зможете. Зарядіть телефон, фотоапарат, візьміть запасні акумулятори. Багато не базікайте, довго не тримайте телефон увімкненим — і ви цілком протягнете тиждень. Візьміть зарядку.

Якщо будете проходити через село, підключіть вашу техніку в чиюсь розетку. Нехай підзарядиться, поки ви перекусите. Купіть налобний ліхтарик на світлодіодах. Руки залишаються вільними, а посадити його за два тижні зовсім нереально. Праска в поході не потрібна, а від комп’ютера і телевізора треба інколи відпочивати.

10. «На природі легко захворіти або отримати травму»

Насправді: практика показує, що хворіють на природі рідше, ніж у повсякденному житті, тому що мобілізуються захисні сили організму. Травми теж частіше трапляються у місті (квартирі, громадському транспорті), ніж в поході. Навіть якщо йдете в горах, при наявності голови на плечах і здорового глузду ймовірність травми буде дуже низька.


2 коментарів на “10 помилок про туризм”

 1. Орест Кінаш

  Кращого антистресового засобу,ніж походи в Гори, важко знайти. Починайте влітку, а зима сама затягне з часом)))

  Тут важливо зробити перший крок!, …відірватися від дивана, телевізора, компа і йти!

  Завжди можна викроїти час в своєму щільному графіку, знайдуться однодумці, які потім, зазвичай, стають справжніми друзями, з часом з’явиться своє спорядження, маршрути проляжуть до високих гір в інших країнах.
  Головне – щоб було бажання!!!

 2. Cветлана Рой

  Туристический рюкзак, очень важный атрибут, для тех, кто любит путешествия, основное в каждом из них удобная конструкция, компактность и вместительность.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Піші та велопрогулянки, походи та веломаршрути Карпатами – Косів, Косівський та Верховинський райони – для вас та ваших друзів чи гостей з інших міст!

RSS Нове на туристичному форумі

Туристичний відеоканал