Буковецький перевал: між Верховинщиною і Косівщиною

До Косова ми поїхали насамперед із метою закупів — на річницю нашого з чоловіком весілля ми вирішили купити одне одному традиційний гуцульські вишити сорочки, на домотканому полотні. Оскільки, як я вже писала у попередніх постах, у Верховині нам не вдалося нічого придбати, один день ми вирішили присвятити поїздці до Косова, неофіційної столиці гуцульської сувенірної продукції.

Незважаючи на відносно невелику відстань (якихось там 40 км з гаком), їхали туди ми доволі довго через численні серпантини на Буковецькому перевалі. Саме перевал, до речі, дуже мальовничий та у своїх ландшафтних красотах нічим не поступається іншим перевалам українських Карпат. Його особливість — це змішані ліси, буково-хвойні; якщо із сторони Верховинського району переважають хвойні дерева, то вже після перетину найвищої точки перевалу спостерігається все більше букових лісів.

Цитати із Вікі:

Буковецький перевал – перевал у Покутсько-Буковинських Карпатах. Розташований у Верховинському районі Івано-Франківської області, в межах села Буковець (звідси й назва), на вододілі річок Рибниці та Чорного Черемошу.

Висота 810,3 м (за іншими даними — 835 м). Схили порівняно пологі, слабо заліснені, переважають луки. Перевалом проходить автошлях Р 24: Косів — Верховина.

На перевалі бере початок пішохідний маршрут до місцевої пам’ятки природи — скель Писаний Камінь, а також на хребет Ігрець з вершиною Ігрець (1311 м).

Найближчі населені пункти: с. Буковець, с. Черетів, с. Криворівня.

Село Буковець, що дало назву однойменному гірському перевалу, є одним з найвисокогірніших в Україні, розкинулося на гірській сідловині між горами Писаний Камінь та Ігрець. Тому його ще називають «селом на семи вітрах».

З Буковця починається гірська дорога на гору Писаний Камінь, на вершині якої височить гігантська кам’яна скеля із загадковими жертовними криницями і чисельними вирізьбленими написами і знаками. Мабуть, у далекі дохристиянські часи Писаний Камінь був осередком язичництва.

У Буковці живе талановитий народний майстер і музикант Михайло Тафійчук, який не тільки виготовляє гуцульські трембіти і дудки, а й створив родинну капелу, яка виконує автентичні мелодії на старовинних музичних інструментах. Його інструмент звучать у багатьох альбомах українських музикантів, зокрема Руслани Лижичко.

Пейзажі, що відкриваються з дороги, змусять забути про все.

Автор: joliem


2 коментарів на “Буковецький перевал: між Верховинщиною і Косівщиною”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Піші та велопрогулянки, походи та веломаршрути Карпатами – Косів, Косівський та Верховинський райони – для вас та ваших друзів чи гостей з інших міст!

RSS Нове на туристичному форумі

Туристичний відеоканал