Шепітські водоспади (gps-трек)

Невелике село Шепіт славиться не тільки чудовою природою Прикарпаття і гуцульськими народними традиціями, а й чудовими водоспадами. Шепотські водоспади відрізняються за розміром і видом. Більшість водоспадів утворилися під час тектонічних зрушень – між швидкими потоками води спостерігаються справжні зломи гірської породи.

Шепотсько-Брустурський Гук – це один з найбільш мальовничих водоспадів цього регіону, що підкорює своєю первозданністю. Розташований у межах Косівського району Івано-Франківської області, на південний захід від центральної частини села Шепіт. Висота водоспаду — 8 м. Він утворився в місці, де маловодний потічок (притока Брустурки) майже прямовисно падає зі стрімкої скелі. Водоспад легкодоступний, проте маловідомий. Узимку під час морозів струмені водоспаду утворюють крижані «сталактити», які роблять його дуже мальовничим. А скеля, на якій утворився водоспад, має цікаву геологічну будову: вона складена частково з дрібноритмічного флішу і частково з пісковиків. Неподалік розташовані ще два водоспади: Шепітський Гук (заввишки 5 м) і Шепітський Гук малий (заввишки 1,5 м).

Незважаючи на те, що водоспад Шепотсько-Брустурський Гук не може змагатися зі своїми відомими на весь світ конкурентами, він дуже гарний і ним можна милуватися годинами. Помилуватися їх красою приїжджають туристи з усього світу!

Шепітські Гуки (Великий і Малий) — водоспади в Покутсько-Буковинських Карпатах, геологічна пам’ятка природи місцевого значення. Водоспади розташовані у межах Косівського району Івано-Франківської області, на південний захід від центральної частини села Шепіт. Площа пам’ятки природи — 0,5 га. Перебуває у віданні Шепітської сільської ради. Статус надано з метою збереження мальовничого водоспаду на річці Брустурці (притока Пістиньки).

Висота водоспаду Великий Гук — 5 м, має два каскади. Утворився в місці перетину водотоком стійких скельних порід флішового типу.

Малий Гук має висоту — 3,5 м. Два водоспади утворюють невеликі, але дуже мальовничі лагуни, де можна із задоволенням купатись, хоча вода в гірській річці досить холодна, навіть в літню пору.

Структура скель навколо водоспадів є не надто міцна, особливо це добре видно на Великому Гуці, тому поводити себе під час купання там треба дуже уважно і обережно, адже можливе відшарування порід.

Автор треків і тексту Тарас Пасимок.  Фото – Станіслав Михайлюк


Один коментар до “Шепітські водоспади (gps-трек)”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Піші та велопрогулянки, походи та веломаршрути Карпатами – Косів, Косівський та Верховинський райони – для вас та ваших друзів чи гостей з інших міст!

RSS Нове на туристичному форумі

Туристичний відеоканал