Шешорські водоспади (gps-треки)

Безумовне лідерство за кількістю відпочивальників займає пляж в центрі села Шешори, який є одним із найпопулярніших місць для купання в Карпатах і Україні загалом. Шешори — мальовниче гуцульське село, що розтяглося на кілька кілометрів уздовж гірської річки Пістиньки, яка відома своїми водоспадами. Шешорські водоспади розташовані на р. Пістинці в межах центральної частини с. Шешорів. Малий водоспад розташований за 200 м вище по течії, а Великий — за 100 м нижче від моста, що веде до турбази. Водоспади утворені на виходах пісковиків, конгломератів, роговиків. Висота падіння Малого водоспаду — 2 м , Великого — 5 м.

Проте мало хто із туристів знає, що є ще один чудовий водоспад, неподалік відновленої криївки, на потічку-притоці Пістиньки, практично в центрі Шешорів. Невеликий, але бурхливий і свіжий водоспад заховався у затишному місці. Знайти його нескладно — всього метрів 800 від центральної дороги і вліво до струмка позаду альтанки. Після повеней підхід може бути захаращений поваленими деревами. Водоспад штучний, навколо можна знайти залишки бетонних споруд

Цей маршрут дуже популярний, як серед туристів, так і серед косівчан, адже на своєму шляху захоплює аж 9 туристичних об’єктів. Три в селі Пістинь: джерело Соляна криниця, найстаріший храм Гуцульщини Церква Успіння Богородиці і джерело Іванова криничка. А в Шешорах — шість: відомі Сріблясті водоспади (гуки), відновлена криївка УПА, водоспад біля криївки, печера Довбуша, водоспад біля печери та полонина Росохата. Варто відзначити, що шешорські водоспади постраждали від повеней, але не так сильно як Косівський Гук, хоча теж зменшились у висоті.

Автор треків і тексту Тарас Пасимок.  Фото – Станіслав Михайлюк


2 коментарів на “Шешорські водоспади (gps-треки)”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Піші та велопрогулянки, походи та веломаршрути Карпатами – Косів, Косівський та Верховинський райони – для вас та ваших друзів чи гостей з інших міст!

RSS Нове на туристичному форумі

Туристичний відеоканал