Озеро Лебедин

Маршрут починаємо з міста Косів, що на Гуцульщині  і їдемо у село Шешори,  яке простяглося вздовж гірської річки Пістинька.

Довжина маршруту — 7 км, висота підйому — 300 м.

Незабутні враження на нас справляє природа, шум водоспадів. З центра села Шешори  ідемо до присілка Гаршиці і піднімаємося стрімкою лісовою стежкою до гори Пасічна. Хто втомився, то через  кілометр можна зупинитись на відпочинок в альтанці. Після привалу проходимо через потічок,  біля якого облаштоване привабливе і зручне місце для зупинки і напившись криштально – чистої води, рухаємось далі.

Дорогою повертаємо ліворуч.  Очі розбігаються від навколишньої краси. За лісом височіє гора Лебедин, приваблива у будь – яку пору року. Поволі піднімаємось стежинкою вверх, і трохи не дійшовши до піку гори, спускаємось вниз.

Перед нами овіяне легендами озеро Гуцульщини — Лебедин, яке розташоване на висоті 650 метрів над рівнем моря і займає приблизно гектар водного простору. Більша частина озера має водне дзеркало, але з боків і центру воно поступово заростає.

У навколишніх селах вам можуть розказати багато легенд, пов’язаних з цим озером, про те,  як колись полюбилися бідний хлопець і багата дівчина. Батьки її не погоджувались приймати у сім’ю бідного зятя і не давали згоди на весілля. Тоді у безвиході втекли молоді далеко в гори, натрапили на озеро і в ньому повінчалися навіки, бо хотіли залишитися вірними одне одному назавжди, як лебеді.

Озеро Лебедин звідусіль оточене буковим лісом, за яким простягається смуга лук. На луках, особливо на південно-західному схилі часто зустрічаються великі і малі болота. Розмаїтим є видовий склад рослин. На приозерній ділянці зростає низка малопоширених видів, властивих Карпатським лісам, таких як первоцвіт весняний, вовчі ягоди звичайні, папороть букова , фегоптерис дубовий, пухирник ламкий. На заболочених місцях переважають пухівково-осоково-різнотравні угруповання. Цікавим і багатим є тваринний світ. Неподалік озера можна зустріти карпатського оленя, косулю європейську, дикого кабана, саламандру плямисту, зайця, лисицю.

Урочище та озеро Лебедин на карті

Далі  ідемо стежкою: праворуч скали, височіє хребет Брусний (950 м. над рівнем моря), на ньому знаходиться канатно-бугель ний підйомник, яким з задоволенням користуються любителі гірськолижного спорту.

Ліворуч повертаємо до автодороги, тут видніються лисини полонини Росохатої. Доходимо до печер Довбуша, від центральної дороги до них 200 метрів, а підхід важкий, тому що скальні стіни тут майже прямі. Печера має форму прямокутного тунелю довжиною 27 метрів, шириною 1-1,5 метра і розміщена у стратегічному місці неподалік колишньої важливої возової дороги, що з’єднувала Космач, Брустурів і Шепіт з Пістинем, Косовом і Яблуновом.

Намилувавшись природою і навколишнім середовищем, повертаємось на автодорогу і добираємось до Шешорів.

На замітку


7 коментарів на “Озеро Лебедин”

  1. Олександр

    Був сьогодні , вийшов від магазину “водограй”, є стежка , маркери ( білий прямокутник з зеленою стрічкою) . Йшов в дощ , стежка місцями заросла, перегороджена впавши ми деревами, але дійшов . Красиво дуже, але дуже засмучує, що біля озера засмічено. 11 серпня 2016. (Йшов біля двох годин)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Піші та велопрогулянки, походи та веломаршрути Карпатами – Косів, Косівський та Верховинський райони – для вас та ваших друзів чи гостей з інших міст!

RSS Нове на туристичному форумі

Туристичний відеоканал