Етношопінг на Косівщині

Для любителів мандрівок із шопінгом, найкраще підійде подорож на Косівщину. Тут можна придбати не лише унікальну вишиванку, але й косівську кераміку, яка цього року увійшла до переліку нематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО.

«Косів давно є центром торгівлі. Туристи знають Гуцульщину завдяки Косівському базару – ринку, який працює лише раз на тиждень. Якраз там наші майстри можуть реалізувати свою продукцію. Це різноманітні вироби з дерева, декоративного і практичного призначення, кераміка, яку в нас представляють близько 70 майстрів, вишивка, ліжникарство та інше», – розповідає завідувачка Косівського музею народного мистецтва та побуту Гуцульщини Вікторія Яремин.

Вікторія Яремин
Вікторія Яремин

За її словами, косівські майстри готові займатись і спілкуватися з туристами безпосередньо на майстер-класах.

«Наші керамісти, які надають такі послуги, мають переважно родинний бізнес. Коли приїжджають гості, відразу кілька майстрів родини з ними працюють, щоби приділити увагу кожному. Хтось демонструє роботу на гончарному крузі, інші оглядають приватний музей, де представлені їхні вироби, а хтось уже вчить гостей розписувати косівську кераміку. Я б порадила мандрівникам ще побачити, як робляться ліжники в селі Яворів, навчитися прясти на веретені і працювати на верстаті. Цим у нас займаються не лише жінки, але й чоловіки. А ще у нас можна відвідати майстер-класи з різьби по дереву, малярства на склі, навчитися бондарства – виготовлення дерев’яного посуду бочковидної форми. В Україні можна на пальцях порахувати, де ще можна побачити це ремесло», – розповідає Вікторія Яремин.

Також на Косівщині можна навчитись пов’язувати хустки та перемітки, довідатись про чоловічу та жіночу моду на Гуцульщині і зробити фото у гуцульських строях. Окрім майстер-класів, каже Вікторія Яремин, у Косові туристи можуть зануритись у сільське життя, де варто вміти не лише запалити ватру, а навіть навчитись доїти корову та козу.

«Переважно туристи поєднують майстер-класи з іншими атракціями. До прикладу, з гастромаршрутами. У селі Яворів ми пропонуємо оглянути гостям місцеву сироварню, де готують надзвичайно смачні сири – гауду, пармезан, качоту та гуслінку (традиційний кисломолочний напій авт.). Тут передбачено огляд процесу створення продукту і дегустацію. Усе це допомагає нашим гостям пізнати справжню Гуцульщину», – переконана Вікторія Яремин.

Нині місцеві переконані, що Косівщина – це найкраще місце для сімейного відпочинку у посткарантинний період. Після червневої повені тут відновлено всі дороги. Господарі зелених садиб уже приймають відпочивальників, а гіди пропонують різноманітні веломандрівки, походи в гори, подорожі до пам’яток історії та архітектури, гастротури і майстер-класи, які будуть тут і безпечними, й пізнавальними.

Ірина Дружук, Івано-Франківськ


4 коментарів на “Етношопінг на Косівщині”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Піші та велопрогулянки, походи та веломаршрути Карпатами – Косів, Косівський та Верховинський райони – для вас та ваших друзів чи гостей з інших міст!

RSS Нове на туристичному форумі

Туристичний відеоканал