Музей ліжникарства сім’ї Кіщуків (gps-трек)

Доїхати до музею дуже легко, адже асфальт від Косова до Яворова вже відновили, а хата знаходиться зразу біля дороги. Орієнтиром служить автобусна зупинка за рестораном «Бабай», — хата знаходиться одразу над зупинкою.

Варто відзначити, що хоча Яворів досить велике село територіально та по кількості населення, але на щастя для мандрівників — майже всі туристичні атракції розташовані дуже компактно, в межах одного кілометра.

Це і гуцульська сироварня-екоферма, два відомі ресторани «Бабай» та «Колиба», два форельні господарства, водоспад «Яворівська Ніагара»страусина ферма у Яворові,  хребет Сокільський, потік Бездзвінний і каскад водоспадів на ньому, скельні розсипи «Бездзвінний Лель», «Валило» для ліжників, «Дідова Хатчина» та, звісно, музей родини Кіщуків. Є де поїсти і цікаво провести час (всього 15 км від Косова та Верховини).

Туристи часто відвідують музей Кіщуків для проведення майстер-класу із ткання ліжника, проте тут також можна познайомитись із красивими довгошерстими вівцями і зробити яскравий фотосет.

Зараз вівці на Косівщині досить рідкісне явище, адже на кількох полонинах випасають переважно корів та коней, відповідно чистої овечої бринзі знайти на відомому Косівському базарі практично неможливо. Тому не втрачайте нагоди побачити цих загадкових гірських істот!

В самому музеї окрім ліжників, є багато видів та елементів одягу гуцулів — можна зробити оригінальне селфі і познайомитись з справжньою культурою горян. Сім’я Кіщуків виробляє гуні, вовняні шапки, безрукавки, теплі капці, різноманітні килими та ліжники. Тут знаходиться ткацький верстат, раритетна прялка, якою користувалася ще Наталина бабуся. Ярослав, чоловік Наталі, також вміє ткати та колекціонує старожитності.

Ми помандрували до відомої творчої сім’ї Кіщуків в селі Яворів, де в їхній оселі розташований приватний музей-майстерня ліжникарства та старожитностей. Стильний етнічний одяг гуцульської майстрині Наталії придбала навіть переможниця «Євробачення» співачка Джамала, а сюжети про творчість Кіщуків знімали відомий туристичний проект «Юкрейнер», канал «24», а також безліч регіональних та всеукраїнських ЗМІ.

З цією родиною я знайомий з 2013 року, адже тато Наталії — відомий громадський та політичний діяч на Гуцульщині — Юстимович. Всі ми в міру можливостей допомагали Андрію Мельничуку  в організації крутого фестивалю «Черемош-фест». Відома також давня гуцульська хата Юстимовича на хребті Плоскому, де часто знаходять прихисток друзі-мандрівники.

Автор тексту і треку  Тарас Пасимок

Фото Станіслава Михайлюка


4 коментарів на “Музей ліжникарства сім’ї Кіщуків (gps-трек)”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Піші та велопрогулянки, походи та веломаршрути Карпатами – Косів, Косівський та Верховинський райони – для вас та ваших друзів чи гостей з інших міст!

RSS Нове на туристичному форумі

Туристичний відеоканал