Радіальний вихід на хребет Сокільський
Довжина виходу — в один кінець II км. Тривалість переходу — 4–5 год. Висота над рівнем моря: початкова — 450 мн.р.м. кінцева — 900 мн.р.м.
Хребет Сокільський тягнеться на відстані приблизно 15 км. між річками Рибницею та Черемошем від с. Соколівки до с. Великий Рожен. Особливу увагу на хребті привертають мальовничі пісковикові скелі-останці, яких понад 20. Скелі здіймаються на висоту 20–40 м. На скелі Лисівський Камінь (Тутурівський Камінь) археологи виявили петрогліфи — наскельні малюнки, викарбувані в стародавні часи.
Фотографії
На хребті побували відомі люди: Б.Лепкий, Ю.Федькович, С.Воробкевич, Г.Хоткевич, Д.Павличко, М.Влад, С.Пушик. У середині ХVШ ст. в одній з печер на Сокільському жив засновник юдаістської течії хасидизму Ізоаельбен Елізар, або Бааль-Шем-Тов.
В другій половині XIX ст. на Тюдівській скелі був встановлений обеліск Т.Шевченку чи не найперший в Україні.
Карта маршруту
Карта місцевого туристичного велосипедного маршруту «Сокільський хребет»
Корисні посилання
- Похід на Сокільський хребет (і до Косова)
- Похід на Писаний Камінь та хребет Сокільський
- Хребет Сокільський: опис об’єкту
- Веломаршрут «Сокільський хребет»
Характер рослинності на хребті різноманітний: мішаний ліс, бучина, березові, яворові гаї, луки. Зустрічається багато видів рослин, занесених до «Червоної книги»: арніка гірська, купальниця європейська, тирличі, любка дволиста.
Маршрути
- З міста Косова автотранспортом чи й пішки добираємося в село Бабин до урочища Випчин, далі пішки по ґрунтовій дорозі-стежці підіймаємося на верхів’я хребта. Можливі місця ночівлі в урочищах Свинський Гук, Кашицький Камінь, Лисівський або Тугурівський Камінь. Від верхів’я хребта по стежці в напрямку на південний схід можна за 2–2,5 год. зійти в долину річки Черемош в околицях села Тюдів. Тут можна оглянути водоспад Сиковку, відслонення на березі річки Черемош, пам’ятник Т.Шевченку. І звідти автотранспортом добратися до смт. Кути, а потім до Косова.
- Для занять із скелелазіння найкраще пристосована скеля Лисівський або Тутурівський Камінь (висота 25 м., 1–6 категорій складності).
Один коментар до “Радіальний вихід на хребет Сокільський”
-
Pingback: Похід на Сокільський (gps-треки) | МапаКосів