Аптечка для гір

Аптечка — набір лікарських засобів, які призначаються для надання першої допомоги. Вміст і розмір аптечки залежить від передумов надання допомоги, характеру захворювань та травм, а також кількості чоловік, яким може бути потрібна допомога.

Збираючи наплічник для походу в гори не можна забувати про набір ліків. Часто при навантаженнях та кардинальній зміні умов життя, — людям стає зле, особливо з поганою фізичною підготовкою. Також необхідно пам’ятати, що в населених пунктах гірських районів надання медичної допомоги дуже обмежене або і відсутнє взагалі. Дороги теж не кращі і «швидка», якщо і приїде, то зовсім не скоро. В горах в усьому слід розраховувати лише на себе, в тому числі і в лікуванні.

  1. Засоби від хронічних або частих хворіб. Повністю здорових людей, через погану екологію та нездоровий спосіб життя, практично не залишилось. Перед походом бажано знати, які проблеми зі здоров’ям у вас можуть виникнути. Наприклад в мене астма, — тому інгалятор (Сальбутамолу) мій постійний супутник в дорозі.
  2. Антиалергічні препарати. В останнє десятиліття алергія стала дуже «популярним» захворюванням. Ризик в тому, що більшість людей можуть навіть не знати, що мають алергію, а в горах це може проявитись. Майже 100% ліків від алергії мають в складі діючу речовину (Лоратадин), тому не так важливо, який саме препарат брати, — головне, щоб був хоч якийсь!
  3. Засоби від вірусів та застуди. Частими супутниками туриста є закладений ніс і хворе горло. Вибирайте препарати різної дії: спреї для носа та горла (Каметон), смоктальні таблетки (Стрепсилс) та порошкові розчини (Колдрекс, Фервекс, Терафлю). Адже не завжди в поході є нагода приготувати кип’яток для порошку, а таблеткою та інгалятором можна скористатися і під час руху.
  4. Антибіотики загальної дії. Через різку зміну погоди можна легко захворіти. Не завжди традиційні препарати від застуди можуть допомогти. Окрім того, при серйозних травмах варто вживати антибіотики, щоб не попустити зараження крові. Проте будьте обережні – не треба застосовувати сильні ліки без потреби, адже організм до них звикає!
  5. Засоби від шлунково-кишкових розладів. Важливо мати препарати із вмістом ферментів для шлунку (Фестал), а також абсорбенти (активоване чорне чи біле вугілля) Краще кілька пачок — і для себе і для друзів). У походах часто виникає проблема з якістю питної води. Цього літа я вже таку пригоду в Космачі – напився води з криниці, а в неї попала дощівка. Як результат, — тиждень під капельницями і строга дієта. Тому використовуйте спеціальні таблетки для знезараження води, які можна придбати в аптеці. Уважно читайте інструкцію, перед тим, як їх використовувати! Ці таблетки коштують в межах 100 грн за одну пачку і часто їх треба замовляти в аптеці, бо рідко використовуються і не завозять. Якщо немає таблеток, то бажано кип’ятити воду перед вживанням.
  6. Знеболюючі та антиспазмуючі засоби. Можна використовувати ліки типу (Но-шпа) чи схожих по дії препаратів.
  7. Засоби для надання першої допомоги. Потрібно мати: бинт, вату, лейкопластирі (кілька штук), спирт, йод чи зеленку (антисептичні розчини на спиртовій осонові).
  8. Крем. Слова «спека» та «спектись» мають один корінь). Перед виходом на маршрут, якщо на вулиці +30-40 градусів, — варто зразу покрити обличчя, шию та руки спеціальним кремом для засмаги. Часто українці, на відміну від іноземців, такі речі ігнорують і за кілька годин згорають. Вітер, а також надмірне сонячне випромінювання на височині, — швидко роблять свою справу. Варто мати і простий (дитячий) зволожуючий крем на вечір. Перед нанесенням крему, потрібно очистити шкіру.
  9. Засоби гігієни: Мило (яке не сильно сушить шкіру), вологі та сухі серветки, туалетний папір, зубна паста та щітка.

P.S. Часто так буває, що люди самі собі шкодять. Це проявляється, як і загальній розхлябаності та персональній безвідповідальності, так і в надмірному вживанні алкоголю на природі. Бажано в горах не вживати спиртне взагалі або в дуже помірних кількостях. Дотримання цього простого правила може зберегти не лише ваше здоров’я, але і життя. Також, варто не спішити і бути максимально уважним протягом всього походу. Пам’ятайте, що чим частіше ви будете ходити в гори, тим краща буде фізична форма і відповідно здоров’я!

Тарас Пасимок


9 коментарів на “Аптечка для гір”

  1. Катерина Ткачик

    До засобів надання першої допомого варто додати кілька бавовняних косинок, якими можна зупинити кровотечу, накласти пов’язку, згодиться і для моделювання імпровізованих носилок. Уніварсальність їх колосальна.

  2. Alla Lupulyak

    Гарний списочок. Я б ще додала сердечні( валідол, валокардин) і пантенол( особливо, якщо з дітьми йти)

  3. Денис Квасов

    16 років хожу в гори. Жодного разу не брав аптечку, і жодного разу вона не потрібна була. Мабуть це не правильно. Але отакий от факт з досвіду.

  4. Alla Lupulyak

    Ну і добре, що не згодилась ні разу:) у мене трохи по іншому було, але то довго розказувати, може десь колись в горах перестрінемось, то поговоримо:))) а може , будуть якісь цікавіші теми для розмов:))

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Піші та велопрогулянки, походи та веломаршрути Карпатами – Косів, Косівський та Верховинський райони – для вас та ваших друзів чи гостей з інших міст!

RSS Нове на туристичному форумі

Туристичний відеоканал