Хом’як і Синяк (gps-треки)

Хом’як — вершина у південно-східній частині Ґорґан (Українські Карпати), на території Яремчанської міської ради Івано-Франківської області. Висота — 1542 м, перепад висоти у порівнянні з долиною Пруту — 700—800 м. З вершини видно сусідні гори і хребти: Синяк і Довбушанка (на північному заході), Явірник (на півночі), Ліснів (на сході), за ним хребет Рокети з Лисиною Космацькою. На південному сході видно Чорногірський масив з Говерлою. Незважаючи на свою відносну маленьку висоту, територія поблизу гори визначена лавинонебезпечною ділянкою, про що свідчать відповідні попереджувальні таблички на полонині попід горою. Очевидно приводом для надання такого статусу стала загибель туриста навесні 2010 року під лавиною на північному боці Хом’яка.

Татарів-Хомяк-Синяк (gps-трек)

Підніматися можна з Татарова (за кілька км до Буковелю) є маркований маршрут (водії та місцеві знають), а також безпосередньо з самого Буковелю можна йти одразу як на Хом’як, так і на Синяк і Малий Горган (два окремі маршрути). Це дуже зручно і комфортно для мандрівника, отож ці гори ідеально підходять для походу вихідного дня.

Судячи з карти маршрутів, підйомів на Хомяк і Синяк з Буковелю є кілька. Ми виршили піти радіалку маршруту вихідного дня за фіолетовим маркером підйому та жовтим на спуск.
Підйом починається від станції витягу №13, виходимо на гору Бульчиньоха і робимо перший привал. Всюди багато охоронців, дуже непривичне і дивне відчуття — бути в лісі не на самоті, а під пильним оком інших людей). Часто охоронці не лише зовсім не орієтуються на місцевості, але і погано знають і розуміють українську мову, тому не варто від них очікувати якісних підказок по вашому маршруту.

За певний час, вибігаємо до полонини Томнатик. З неї відкривається чудовий і унікальний краєвид на хребет Синяк. Тут гріх не зробити фотосесію). Згодом починається затяжний серпантин на Синяк. Стежка час від часу губиться серез греготів, але це ж типово для Горган, проте слідкуючи уважно за маркером, успішно виходимо на вершину. Робимо привал та обід, фотографуємось.

Можна повертатись назад тією ж дорогою, так буде набагато швидше, проте цікаво розвідати спуск з Малого Горгану, для повноти картини, то ж біжимо і туди. З Малого Горгану відкривається чудовий краєвид на Ведмежик і Довбушанку — про них я вам розповім в наступній статті.

Буковель-Синяк-Малий Горган (gps-трек)

Спуск з Горгану достатньо стрімкий — в дощ краще цим маршрутом не йти. Хоча, якщо йти цей марштут в реверсі, то буде трохи легше, — треба буде наступного року спробувати з ночівлею на полонині Блажів, куди і виводить стежка з Горгану.

На полонині ми зустріли багато туристів, є вода, колиби для ночівлі, місце під намети. Звідти можна бігти до Яремчі (10 км — червоний маркер) або до Буковелю (7 км — жовтий маркер). Від полонини до Буковелю, вздовж р. Вильчинець, через ліс спускаємось до станції витягу №22, а далі до кінцевої автобусної зупинки, в районі озера Молодості. На годиннику 18-30.

Автор треку, тексту та фото гід Тарас Пасимок

 


2 коментарів на “Хом’як і Синяк (gps-треки)”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Піші та велопрогулянки, походи та веломаршрути Карпатами – Косів, Косівський та Верховинський райони – для вас та ваших друзів чи гостей з інших міст!

RSS Нове на туристичному форумі

Туристичний відеоканал