Туристичне спорядження

Туристичне спорядження

Вже три роки, я активно ходжу в гори. За цей час, постійно збираю спорядження, яке потрібне для успішного і безпечного походу Карпатами. Відповідно вже є певний досвід, а тому вирішив створити кілька статтей для туристів новачків, які теж планують лазити горбами – можливо вам стане в пригоді.

Найважливіше, — це знати що і де купляти. Майже все моє спорядження та спорядження моїх друзів ми купляли в Франківську. Звісно, є кілька туристичних магазинів і в Коломиї, але там не такий великий вибір товару, тому бажано їхати в Франик. Рекомендую магазин «Спорт та відпочинок» на вулиці Лепкого, що недалеко від центрального вокзалу та автостанції Івано-Франківська. Йти туди десь 5 хвилин, досить зручно. Також там діє система постійних та вагомих знижок, як для постійних клієнтів, так і для тих хто купує там товари вперше. Привітний продавець Ліда завжди швидко та компетентно порадить найкращий товар, адже там замовляє ледь не вся Івано-Франківська область, тому поганого не порадить. Щоб знати є чи є товар, який вас цікавить, краще перед поїздкою подзвонити в магазин, — товари там часто розхапують через знижки що й не встигають завозити. На жаль, в них ще немає власного сайту, щоб переглянути продукцію, проте ціни вас приємно здивують.

Список необідного туристичного спорядження

 • Палатка (Намет). Ні для кого не секрет, що туристичне спорядження досить дороге задоволення, а в українців грошей небагато. Саме тому нас виручають китайці з фірмою «Terra Incognita». 90% наметів, які я бачив на фестивалях чи походах були з логотипом цієї компанії. Воно і не дивно – по-перше величезний вибір, різні модифікації, по–друге ціна не кусається, а по-третє і якість більш-менш можлива на цю ціну. В мене Terra Incognita Andina 2 Alu (1200 грн.), а в Сашка Бондаренка Terra Incognita Mirage 2 (1350 грн.), схожа, але вдосконалена та місткіша – краще брати таку, як в Сані. Вона легка – дуги з алюмінію та і кілки теж, важить 3 кг. – спеціально для довгих та тривалих походів.
 • Рюкзак та (рейнковер). Тут також в Україні лідирує «Terra Incognita». Проте їх рюкзаки мають досить суттєву ваду – велику вагу, порожній рюкзак може важити до 3 кг, як наша палатка). Тому ми брали чеські легкі рюкзаки фірми «Pinguin» (Пінгвін). Хороші рюкзаки правда малувато кишеньок. Мій наплічник — Pinguin Explorer 75, а в Сашка Explorer 100. (1200 грн.). Серед цікавих варіантів є ще рюкзаки української фірми «Turbat», які можна придбати виключно в магазині Горгани.сом. Вони досить дешеві, адже виробляються в Китаї, але від багатьох людей чув хороші відгуки про них. Може і сам би купив, якби знав про них раніше. Проте тут рейнковер не йде в комплекті, — треба докуповувати окремо. Найкращим, звісно, варіантом є наплічник від найвідомішої фірми в світі «Deuter», яка навіть для німецької армії робить рюкзаки. Проте для нас вони дорогі, хоча якщо є велике бажання, то можна і наскладати).
 • Рейнковер (накидка від дощу) йде в комплекті майже з усіма рюкзаками, але краще уточнити в продавців щодо конкретної моделі. Їх ціль — захистити вміст рюкзака від дощу за допомогою спеціальної матерії, яка натягується на рюкзак. Проте при тривалому дощі, вміст наплічника буде мокрий, бо затікатиме через шлейки та спину. Допомагає лише від несильного та нетривалого дощу чи роси.
 • Спальник. Теж важлива частина туристичного спорядження. Тут вже потрібно для себе вирішити для яких походів і в яку пору року ви хочете використовувати спальник. Бо від цього залежить і ціна і якість. Загалом беруть 2 спальника: літній (тонкий та легкий) та зимовий чи мульти-сезонний (важчий і тепліший). Я купив собі літній Pinguin Tramp (450 грн.) і дуже ним задоволений – вага лише 1 кг, місця в рюкзаку займає мало, тай і не холодно в ньому.
 • Каремат. Безперечну лідируючу позицію займає Іжевський завод, який виробляє для українських туристів 99% всіх карематів – бо якісні, міцні і ціна лише 100 грн. Хоча зараз в моду входять дорогі, але надувні каремати від різних фірм. Основна перевага над звичайним — займають мало місця в рюкзаку, але ціна від 400 грн.
 • Трекінгові палиці (Альпенштоки). Палки розвантажують ноги та допомагають втримувати рівновагу в поході, особливо коли спину навантажує важкий наплічник. У довгі погоди, чи просто на високі гори, я б радив ходити лише з палицями – це набагато полегшить вам шлях та дасть додаткове укріплення, як зимою так і літом! В нас з Сашком однакові палиці, кажуть якісні, — Milo Cruise GT (375 грн.)
 • Примус (Пальник та балон) – дуже корисна штука в тривалому поході, яка також входить в моду в Україні. Окрім того, що газовий балон та пальник досить легкі і майже не займають місця в рюкзаку, так їх ще і вистачає надовго. Окрім традиційного кип’ятіння води для чаю та гарячих страв, примус виконує і функцію зігрівання туриста та його палатки. Реально крута штука, рекомендую, особливо після походу на Горгани. Сашковий пальник — Kovea Camp-3 Titanium (460 грн), а балон газовий звичайний на 450 грам.

Магазини туристичного спорядження

Магазин «Спорт та відпочинок»
м. Івано-Франківськ, Вулиця Богдана Лепкого 45

+38 (0342) 50-11-15

Графік роботи:

 • понеділок-п’ятниця 10-00-19-00 0- обід з 14 до 15
 • субота до 17-00 (без обіду)
 • неділя – вихідний

Нещодавно, на тій же вулиці Лепкого, в Франику, відкрили філіал відомого на всю Україну Інтернет-магазину Gorgany.com. В них вже були магазини у Львові та Києві, а зараз з’явились і в нашому обласному центрі. І це дуже добре – два магазини краще, ніж один! Хоча ціни і вищі, ніж в магазині «Спорт та відпочинок», але там також є великий вибір лише якісного спорядження, яке апріорі не може бути дешевим. Звісно, що це не єдині туристичні магазини, але я кажу лише про які знаю.

Магазини «Gorgany.com»www.gorgany.com
м. Івано-Франківськ, вул. Лепкого 38/2.

тел: 0342-75-11-53
тел: 068-427-25-25 (Djuice)
тел: 099-048-64-00 (МТС)
E-mail: if@gorgany.com

Графік роботи:

 •   понеділок-п’ятниця 10:00-19:00
 •   субота-неділя 11:00-17:00

Магазин «Світ Спорту» (Туристичне Спорядження)
м. Коломия, вул. Грушевського 8а (5 хв. ходу від автостанції)

тел: 067-342-22-11

Графік роботи:

 • понеділок-п’ятниця 10:00-19:00 без обіду
 • субота-неділя — вихідний

Пристойний вибір спорядження і гарна продавщиця! 🙂

Тарас Пасимок