Туристичне спорядження

Вже 5 років, я активно ходжу в гори. За цей час, я постійно збираю спорядження, яке потрібне для успішного і безпечного походу Карпатами. В цьому мені допомагає хороший товариш та відомий косівський мандрівник – Олександр Бондаренко. Відповідно, вже є певний досвід, а тому вирішив створити кілька статтей для туристів новачків, які теж планують лазити горбами – можливо вам стане в пригоді.

Список необхідного туристичного спорядження:

Палатка (Намет). Ні для кого не секрет, що туристичне спорядження досить дороге задоволення, а в українців грошей небагато. Саме тому нас виручає україно-китайська фірма «Terra Incognita». 90% наметів, які я бачив на фестивалях чи походах були з логотипом цієї компанії. Воно і не дивно – по-перше різні модифікації, по–друге ціна не кусається. В мене є дві палатки схожого типу – Pinguin Gemini 150 та Terra Incognita Andina 2 Alu, а в Сашка Бондаренка Terra Incognita Mirage 2.

Рюкзак та (рейнковер). Тут також в Україні лідирує «Terra Incognita». Проте їх рюкзаки мають суттєву ваду – велику вагу і порожній рюкзак може важити до 3 кг. Тому ми брали чеські легкі рюкзаки фірми «Pinguin» (Пінгвін). Хороші рюкзаки, лиш малувато кишеньок. Мій наплічник – Pinguin Explorer 75, а в Сашка – Explorer 100.

Серед цікавих варіантів є ще рюкзаки української фірми «Turbat», які можна придбати виключно в магазині «Горгани». Вони досить дешеві, адже виробляються в Китаї, але від багатьох людей чув хороші відгуки про них. Проте тут рейнковер не йде в комплекті, – треба докуповувати окремо. Найкращим, звісно, варіантом є наплічник від найвідомішої фірми в світі «Deuter», яка навіть для німецької армії робить рюкзаки. Проте для нас вони дорогі, хоча якщо є велике бажання, то можна і наскладати).

Рейнковер (накидка від дощу) йде в комплекті майже з усіма рюкзаками, але краще уточнити в продавців щодо конкретної моделі. Їх ціль — захистити вміст рюкзака від дощу за допомогою спеціальної матерії, яка натягується на рюкзак. Проте при тривалому дощі, вміст наплічника буде мокрий, бо затікатиме через шлейки та спину. Допомагає лише від несильного та нетривалого дощу чи роси.

Спальник. Теж важлива частина туристичного спорядження. Тут вже потрібно для себе вирішити для яких походів і в яку пору року ви хочете використовувати спальник. Бо від цього залежить і ціна і якість. Загалом беруть 2 спальника: літній (тонкий та легкий) та зимовий чи мульти-сезонний (важчий і тепліший). Я купив собі літній «Pinguin Tramp» і дуже ним задоволений – вага лише 1 кг, місця в рюкзаку займає мало, тай і не холодно в ньому літом. Зимовий спальник в мене теж хороший «Pinguin Expert» і я дуже ним задоволений – купив за порадою Сашка, бо в нього такий самий!)

Каремат. Безперечну лідируючу позицію займає Іжевський завод, який виробляє для українських туристів 99% всіх карематів, бо якісні, міцні і дешеві. В мене два карімати Іжевського заводу – один м’якший, але швидше рветься, а інший міцніший, але більш жорсткий для спини. Хоча зараз в моду входять дорогі, але надувні каремати від різних фірм. Основна перевага над звичайним – займають мало місця в рюкзаку, але і ціна кусається.

Трекінгові палиці (Альпенштоки). Палки розвантажують ноги та допомагають втримувати рівновагу в поході, особливо коли спину навантажує важкий наплічник. У довгі погоди, чи просто на високі гори, я б радив ходити лише з палицями – це набагато полегшить вам шлях та дасть додаткове укріплення, як зимою так і літом! В нас з Сашком однакові палиці, кажуть якісні, – Milo Cruise GT.

Примус (Пальник та балон) – дуже корисна штука в тривалому поході, яка також входить в моду в Україні. Окрім того, що газовий балон та пальник досить легкі і майже не займають місця в рюкзаку, так їх ще і вистачає надовго. Окрім традиційного кип’ятіння води для чаю та гарячих страв, примус виконує і функцію зігрівання туриста та його палатки. Реально крута штука, рекомендую, особливо після походу на Горгани. Сашковий пальник – Kovea Camp-3 Titanium, а балон газовий звичайний – на 450 грам.

Про спорядження також цікаво глянути:

  1. Одяг та взуття для гір
  2. Аптечка для гір
  3. Важливі речі в горах
  4. Їжа та посуд для гір

Автор тексту Тарас Пасимок


9 коментарів на “Туристичне спорядження”

  1. Тарас

    Купив в Коломиї прекрасні трекінгові черевики Campus Lake (виробник Польща) для походів в гори – на другий день відпала підошва!!!!

    я в шоці від цієї кантори – друзі кажуть їх товари дуже неякісні і через 1-2 дні рвуться(((

    короче не беріть товари цієї фірми!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Піші та велопрогулянки, походи та веломаршрути Карпатами – Косів, Косівський та Верховинський райони – для вас та ваших друзів чи гостей з інших міст!

RSS Нове на туристичному форумі

Туристичний відеоканал